W ramach świadczonych usług z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego nasze Kancelarie zajmują się prowadzeniem spraw o:

• rozwód i separację,
• podział majątku dorobkowego małżonków,
• ustanowienie rozdzielności majątkowej,
• alimenty na rzecz dzieci, na rzecz małżonka po rozwodzie,
• podwyższenie, uchylenie obowiązku alimentacyjnego,
• ustalenie kontaktów rodzica z dzieckiem,
• egzekucję kontaktów,
• pozbawienie, ograniczenie, zawieszenie władzy rodzicielskiej,
• wyrażenie zgody na wydanie paszportu dla dziecka oraz wyjazd za granicę,
• ustalenie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa.

Świadczymy usługi zarówno na terenie województwa dolnośląskiego (Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bolesławiec itp.), jak i na terenie województw ościennych. Obsługujemy klientów z Polski, jak również tych mieszkających poza granicami naszego kraju. Alimenty są bowiem świadczeniem przyznawanym na rzecz małoletnich dzieci, a zatem ich dobro należy stawiać na pierwszym miejscu.  

Zajmujemy się także przypadkami, w których jeden z małżonków jest cudzoziemcem.

Dysponujemy doświadczeniem w rozwiązywaniu konfliktów małżeńskich, które pozwala nam na wykorzystywanie najskuteczniejszych metod gwarantujących uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Mamy świadomość, że rozwód to bardzo traumatyczne przeżycie zarówno dla małżonków, jak i dla pozostałych członków rodziny. Dlatego też w ramach świadczonych w tym zakresie usług dbamy o sprawne oraz w pełni profesjonalne załagodzenie
i przyspieszenie procesu. Niezwykle istotna jest postawa rozwodzących się małżonków. Jeśli będą oni w stanie osiągnąć kompromis w najważniejszych kwestiach, możliwe jest przygotowanie pozwu i wszystkich dokumentów, w taki sposób, aby uzyskać wyrok rozwodowy już na pierwszej rozprawie – nawet w przypadku kiedy małżonkowie mają wspólne małoletnie dzieci.

Wbrew powszechnej opinii na temat gigantycznych kosztów związanych
z przeprowadzeniem rozwodu, tudzież uzyskaniem alimentów zwracamy uwagę, że koszt reprezentacji naszych Klientów  
w trakcie postępowania niekoniecznie musi sięgać niebotycznych rozmiarów. Jest on uzależniony od kilku czynników: prognozowanej długości postępowania, jego zawiłości,  posiadanie wspólnych małoletnich dzieci itp. Jeżeli uda się osiągnąć zgodę obojga małżonków na rozwód bez orzekania o winie którejś ze stron, jak również porozumienie odnośnie wykonywania władzy rodzicielskiej, nasze Kancelarie będą w stanie zaoferować konkurencyjne stawki. Jeśli mamy do czynienia z żądaniem orzeczenia o winie, postępowanie może zmienić swój charakter na o wiele dłuższy i bardziej skomplikowany, co jednocześnie wpływa na wzrost wynagrodzenia kancelarii z tytułu świadczonej pomocy.

ADRESY KANCELARII

Wrocław
KANCELARIA ADWOKACKA
ul. Honoriusza Balzaka 34
52 - 437 Wrocław